| CapitanuA97 a întrebat:

Am o problema la un Fiat albea 1.2 16v, totul a mers perfect pana am băgat benzina când am pus contactul nu mi-a luat benzina pe care am bagat-o după care i-am dat cheie și nu a pornit mașină, am pus contactul ulterior și a luat-o cu tot cu benzina pe care o băgasem toate bune și frumoase după care după vreo 20 de km a început sa îmi dea suturi, după ce am oprit motorul și am pornit motorul nu se accelera mașină și apărea sonda lamda, am luat contactul și am pornit mașina după care a mers accelerația, de la ce drq poate fi? Mulțumesc frumos

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca zici ca nu lua benzina, vezi de ce nu ajunge benzina:
-filtru infundat
-conducte ne-etanse sau infundate
-contact imperfect/intrerupt
-pompa benzina defecta.
Cel mai normal ar fi sa mergi la mecanic, daca s-a aprins martorul motor deja poate fi ceva mai complicat.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pentru limba romana apasati tasta 1.

| Cioloca_Francisc_1995 a răspuns:

Avea benzina apa in ea sau pompa de benzina