| sdws77 a întrebat:

Salut. Un coleg cu 1.9 TDI (pompe duse) a bagat full de benzina in loc de motorina. Nu mai avea aproape deloc motorina in rezervor, a pus vreo 50+ l de benzina. A mers asa destul de mult, pana s-a oprit in mers. A incercat destul de mult sa o porneasca, nu a reusit
I-am scos toata benzina din rezervor cu o pompa, a ramas chiar rezervorul curat, l-am umplut cu motorina, i-am schimbat si filtrul de combustibil, umplut cu motorina, masina a pornit perfect. A mers fara probleme vreo 20 km, a dat doar putin fum.

Dupa, s-a oprit. Pana la urma am reusit sa o pornim. La relanti merge frumos, cum o accelerezi moare motorul. Am dat jos iar filtrul de motorina, era aproape uscat. Oare s-a dus pompa? Altfel nu-mi explic. Totusi, pompa face zgomot cand pui contactul.
Intrebarea mea ar fi...care pompa se duce prima data, cea din rezervor sau pompa tandem? Sau ce altceva ar putea avea?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In filtru cred ca e treaba pompei de rezervor sa aduca motorina, nu a celei tandem. Deci s-a intamplat ceva de la rezervor spre filtru, ori e defecta pompa, ori s-a desfacut vreun sorb ceva.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Nu pot sa cred asa ceva laughing S-a dus motorul cu tot nu pompa... laughing