| anonim_4396 a întrebat:

Am plecat la Viena acum o săptămână, când era vreme frumoasă, folosind la mașină cauciucuri de vară iar acum la întoarcere ma tem să nu am probleme, deoarece a nins in țară și nu mi-am echipat mașina cu cauciucuri de iarnă, pentru că le am acasă, la București.
Ce să fac?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face 2 lucruri:
1.Cumperi si iti echipezi masina cu cauciucuri de iarna sau pentru toate sezoanele.
2.Te rogi sa nu fii prins de politie pana ajungi acasa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lab...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca fapt divers, prin judetele Botosani, Suceava si Bistrita, pot spune ca m-am dat cu masina, nu doar ca am condus.
Adica, cu cauciucuri de iarna, la 80-100 la ora, rotile mergeau in legea lor, ideea era sa mentin botul masinii spre inainte happy
https://i.imgur.com/Vmna1CZ.jpg
Autoritatile nu mai au fonduri pentru deszapezire, drumurile sunt foarte slab curatate.
Cauta un centru de dezmembrari, ceva, de unde sa cumperi niste roti echipate de iarna, chiar daca sunt cauciucuri mai uzate, de dimensiuni nu tocmai perfecte.
Nu stiu ce-a fost in capul tau, sa pleci in Austria cu cauciucuri de vara, in martie.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stiai cand te intorci, nu? Exista prognoaza meteo, da? In concluzie, esti idiot. Mai stai pe acolo pana se topeste zapada.