| anonim_4396 a întrebat:

Am pus masina pe canal si am observat cum scapa ulei pe la capacul motorului (ala de sub), iar mecanicul respectiv mi-a recomandat sa cumpar altul din dezmembrabri... deoarece acesta prezenta uzura. Am tot cautat pe net "capac motor Audi A6 C6", insa imi apar doar rezultate cu capacul de deasupra, acel capac de ornament din plastic/metal. Cum se numeste mai exact acel capac de motor de jos?

2 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Baia de ulei si garnitura baie de ulei. Poti sa le cumperi noi. Nu sunt scumpe deloc

| SoulReaver a răspuns:

Baie de ulei.