| vladut22w a întrebat:

Am si eu o intrebare: am auzit ca pentru a conduce motocicleta trebuie sa ai 21 de ani. Vreau sa stiu exact cum e treaba

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

21 de ani trebuie sa ai sa poti da de categoriile D si E sua chiar si C

sa conduci motor peste 50 cm cubi trebuie sa ai peste 18 ani si carnet categoria A

salut

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Funda gresita omule, A, B, C, C+E se da la varsta de 18 ani apoi D la 21.

| Laura a răspuns:

MarioNazistu ți-a dat un răspuns greșit. Poți conduce mopede (până în 50cc) de la vârsta de 16 ani, având doar atestatul de absolvire a cursurilor de legislație rutieră (cel puțin acum, că din 2013 naiba știe ce se întâmplă) și motociclete de până în 125cc și 11 kW tot la 16 ani, având permisul pentru A1. Motociclete mai mari de 125cc poți conduce de la 18 ani, cu A.

| timilian90 a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani si categoria A pentru motociclete!