| cathalin12 a întrebat:

Am si eu o intrebare care masina este mai rapida:
Ferrari sau Bugatty Veyron

Răspuns Câştigător
| Genesis29 a răspuns:

Bugatty Veyron SuperSport(SS) este cea mai rapida masina de serie.

16 răspunsuri:
| frumuselu90 a răspuns:

Uite aici un site cu cea mai rapida masina din lume si nu e un „VEYRON„http://www.youtube.com/watch?v=1c3hQ6_-zzA

| heddy10 a răspuns:

Mai oameni buni, precizati modelul de masina. Ferrari vs. Bugatti Veyron. Pai acel Ferrari poate fii orice model:Enzo, F430 SCUDERIA, 550 Maranello, 458 Italia, 599 GTB Fiorino, pot fi multe modele.

| Popik a răspuns:

Bugatty Veyron este considerata cea mai rapida masina de strada

| Tiby a răspuns:

Bugatti Veyron. top speed 414 km / h

| Sofer a răspuns:

Bugatti e mai rapid.

| Lawrence a răspuns:

Nici o masina Ferrari nu a atins peste 400 km/h.
Bugatti Veyron atinge 407 km/h, Bugatti Veyron Super Sport atinge 431 km/h.
Bugatti Veyron este mai rapid in linie dreapra dar nu si pe viraje (Ferrari).

| BringMeTheHorizon a răspuns:

Bugatty veyron

| username_5501 a răspuns:

Bugatty Veyron calr si drept si pe circuit sta mai bine in viraje decat Ferrari din cauza eleronului spate care este reglabil si pe franare ajuta mai mult.Modelul Ferrari de F1 sta mai bine in viraje deoarece are asa numita apasare aerodinamica si nu se compara deoarece Bugatty Veyron este o masina de serie si F1 este de circuit.

| gatablog a răspuns:

Din cate stiu eu Bugatti Veyron este cea mai rapida masina de strada, peste 400 km/h si sub 3 secunde acceleratie de la 0 la 100km/h. Ferrari e mai tare cu modelul de F1

| Allkin a răspuns:

Depinde de circuit.Pe traseu drept Buggtai invinge orice masina produsa de ferrari, insa pe circuite cu viraje bugatti va pierde datorita greutatii mai mari.bafta!

| silvia3333 a răspuns:

Ferrari

| mihaelapisica a răspuns:

Buna,si tu esti expert inn masini? Sa sti ca Ferrari este mai buna insa si mai scumpa, are rezolutie mare si garantie.

Daca vrei mai multe informati uite site-ul pe care sa te uiti:http://www.ferrari.com/Pages/Country_Selector.aspx
si ceva despre Bugatty Veyron
http://en.wikipedia.org/wiki/Bugatti_Veyron (e in engleza)
Am raspuns prima fundita te rogggggggggg?

| Nobody_1210 a răspuns:

Bugatti Veyron are 1024 cai putere desi se vinde ca avand 1001, are cilindrul de 8l, are 16 cilindri, prinde 407 km/h max. si prinde 100km/h in 2, 5 secunde.

| King_7212 a răspuns:

La mine nu e cu cred sau nu la mine e sigur mai rapida si mai eleganta este ferrari asta este sigur

| MARIUS_4054 a răspuns:

Veyron dupa cum stiu eu si eu am experienta in masini bafta!

| Valentin_1025 a răspuns:

Eu cred ca Ferrari