| paulmircea2000 a întrebat:

daca cunperi o masina si este inmatriculata pe roania trebui sa mai platesti taxa auto?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu a fost plătită, da și are anul de fabricație 2007 încoace.
Pa, pa.

| MCG a răspuns:

Nu, nu o mai platesti daca e inmatriculata dupa 2007

| Oviiyy a răspuns:

Daca este inmatriculata din anul 2007 in Romania nu mai platesti nimic, dar cu conditia ca fostul proprietar sa nu fi recuperat taxa platita atunci, altfel o vei plati tu acum. eu am cumparat de curand o masina si inainte sa o cumperi cere-i proprietarului sa iti arate hartia de la ANAF ca nu s-a recuperat.

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Se plateste ori cum

| StylesGirl a răspuns:

Mai bine cumpără o carte de gramatică. :*

| paulmircea2000 explică (pentru StylesGirl):

*** mortii ma-tii de prost, daca am gresit inseamna ca trebuie sa imi iau o carte de gramatica! bag **** din nou in mortii ma-tii de handicapat!

| paulmuntean a răspuns:

Daca este inmatriculata dupa 2007 si cel d la care ai cumparat masina iti lasa numarul nu mai trebuie sa platesti!

| FaQ a răspuns:

Nu daca e inscrisa pe " roania " nu trebuie!