| scorpionalb a întrebat:

Am si eu o problema la un scuter scarabeo aprilia 150 imi bag apa in baia de ulei am schimbat toate garniturile le-am pus noi si tot o baga in baia de ulei pe unde poate sa ajunga apa in baia de ulei am verificat tot putea sa o bage daca era cilindru fisurat dar nu este m-am uitat bine de tot va rog furmos dati-mi si mie un raspuns dar sa fie sigur daca stiti? va multumesc

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aicia problema poa sa fie ori de la o montare incorecta a garniturilor ori ai vreo fisura peundeva care nu se vede la rece dar cand motoru ii cald si se dilata poa sa intre linistit apa prin ea. Eu am vazut multe astfel de cazuri dar la masinitongue