| lau90 a întrebat:

Am terminat de curand scoala de soferi si ma pregatesc sa dau sala zilele astea, dar am o mica dilema:instructorul mi-a zis sa nu mai platesc acum la noul dosar o taxa noua de permis in valoare de 68ron la CEC daca o am pe cea de la primul dosar (eu fiind la al doilea dosar, deoarece primul mi-a expirat si nu am mai dat examen). Mi-a zis ca taxa aceea e valabila pana iau permisul.Asa o fi? O mai platesc sau nu?

Răspuns Câştigător
| covexrobu a răspuns:

@ioandelasal taxa de 68 de lei reprezinta CONTRAVALOARE PERMISULUI DE CONDUCERE. Taxa de examinare o platesti la primarie. Eu ultima oara platisem 4 lei pentru categoria A.
Lau90 taxa aceea este valabila pana vei promova ambele examene si o sa primesti dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Taxa de 68 lei reprezinta plata examinarii, asa ca este valabila pana la prestarea acelui serviciu. Succes si numai bine!

| katala a răspuns:

Daca e vorba de taxa pentru eliberarea permisului, din moment ce nu ti s-a eliberat nici un permis, nu trebuie sa mai platesti. Ai platit o data!