| Abc5 a întrebat:

Când mă înscriu din nou la școală de șoferi trebuie să plătesc din nou accea taxa de permis, dacă dosarul vechi a expirat?

3 răspunsuri:
| IrinaMihaela15 a răspuns:

Da, dacă a trecut un an de când ai făcut primul contract și nu ai finalizat scoala (sa iei traseul) atunci trebuie s o plătești din nou, sa faci din nou orele de condus și sala

| ZokoZEW a răspuns:

Taxa este depusă înainte de dobândirea dreptului de a conduce, care se obține în urma testului teoretic și a probei practice, astfel că aceasta rămâne valabilă până la momentul confirmării statutului de conducător auto!

| Abc5 explică (pentru ZokoZEW):

Chiar daca a trecut un an?