| Atat_Cristy_1998 a întrebat:

Am traseul peste 2 zile si am mari emoții ...Cateva sfaturi?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te sfatuiesc sa citesti Ordinul MAI nr.268/2010, cu md. si compl. ulterioare, in special prevederile privind ce urmareste examinatorul si cele din anexa privind punctarea greselilor si sa cauti sa nu faci greseli mari.
In rest cauta sa fii calm si atent pe traseu.
Ordinul indicat il gasesti actualizat la zi pe drpciv.ro.

| danutzu96 a răspuns:

Citeste foarte bine ce ti-a recomandat userul de mai sus. Ca o completare te sfatuiesc sa fii calm si sa nu bruschezi comenzile masinii. La inceput nu uita de reglarea oglinzii, scaunului si de centura de siguranta. Incearca sa rulezi cu o viteza care sa iti permita efectuarea manevrelor la cererea examinatorului (respecta cu sfintenie limitiele de viteza). La trecerile de pietoni redu obligatoriu viteza si opreste la nevoie pentru a acorda prioritate pietonilor (se pica foarte des pe treaba asta).Ai grija la incadrarea in banda si la viraje. Si daca dai in Bucuresti ai mare grija la taximetristi laughing. Bafta multa!

| Alex007xD a răspuns:

Sa nu ai emotii.

| madisperanumeledeutilizator a răspuns:

Daca mergi bine cu masina nu trebuie sa ai emoții. Te duci hotărât si examinatorul o sa vadă ca esti sigur pe tine. Mergi încet si foarte atent. Inca o chestie. Multi spun ca unii examinatori vor sa pice asa din plictiseala. Exculs. Tot oameni sunt si ei si nu ii costa nimic daca iti dau permisul sau nu...plus ca sunt si camere cred mai nou.

| Radu_Laurentiu_1993 a răspuns:

Sall ce ai facut e 10 am si eu

| Radu_Laurentiu_1993 a răspuns:

Salll ce ai facut am si eu pe 10