| neamtzzu a întrebat:

Am un 520d si vreau sa ii pun 530d, dar in acte sa ramana 2000cm3 ca sa nu platesc impozitul ala exagerat! Intrebarea mea este, eu in acte o am 2000, daca ii pun motorul de 3.0 o data la cat timp trebuie sa ma duc sa verifice aia daca motoru corespunde sau numai o data fac asta, cand o trec pe numele meu? ca daca stiu ca la 1 an tot trebuie sa il schimb nu are rost sa-l mai pun!

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

ITP ul se face o data la 2 ani, dar lasa balta prostiile astea...

4 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Mai bine te lasi de sportul asta. Se pot instala filtre pe marginea drumurilor si daca te gaseste, ai incurcat-o.

| Florian20405 a răspuns:

Inspectia tehnica periodica se face o data la doi ani, nu la un an.
Daca tu vrei sa schimbi motoru o data la doi ani laughing) e treaba ta, dar sincer nu e suficient de puternica 2.0-le ala? big grin
Pentru Romania eu zic 20d e cel mai potrivit.
Bafta!

| CosminALX a răspuns:

Pe fiecare an trebuie sa te duci sa o verifice... Si nu cred eu ca daca ii pui motor de 3.0 in carte o sa ramana 2.0... Si daca vei reusi asta o sa platesti amenda.

| neamtzzu explică:

Pai măcar un chip sa mai dea ceva putere in + ca nu is de ajuns ăștialaughing