| Raducu_Ionel_1958 a întrebat:

Am un audi 80 1, 9 tdi b4 1z din, 94, am schimbat alt motor dar nu reusesc sa-l pornesc, pompa de inj. este amorsata, nu vine motorina la injectoare va multumesc

5 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Pompa de injectie are o piesa electronica, si daca nu e pe aceeasi precventa cu ECU, sau imobilizatorul atunci nu porneste.sa vedem ce spune cineva care se pricepe mai bine.

| blAster85 a răspuns (pentru blAster85):

PS:incearca anuleaza electrovalva de pe pompa de injectie poate asa porneste.

| Raducu_Ionel_1958 explică (pentru blAster85):

Da e diferenta de an motorul nou cumparat e din, 96, voiam sa intreb daca se poate face ceva modificari din cele 7 fire de la pompa multumesc

| Raducu_Ionel_1958 explică (pentru blAster85):

Mersi,am incercat nu merge

| Raducu_Ionel_1958 explică:

I-am desfacut capacul superior si am miscat un pic de clapeta deacceleratie si a pornit, dar i-am facut comanda mecanica nu electrica, daca stie cineva o combinatie intre cele 7 fire va multumesc