| Carlos17 a întrebat:

Am un bmw 320d e46.Nu porneste,nici la cheie nici tras, nici macar nu invartee.L-am tractat si nici un raspuns.Cand dau la automat nu se aude nimic decat se aprinde pe bord clima si celelalte, dar cand vreau sa il pornesc nu merge.Din ce cauza este?

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Un motor diesel nu va porni iarna împins, niciodată.
Dacă nu reacționează când dai la automat, atunci e simplu - nu mai funcționează fie electromotorul, fie contactul, fie releul care comandă electromotorul.

| Carlos17 explică (pentru 0rlando):

Am rezolvat numai era cip-ulde la cheie cu calculator incorporate. adica nu mai se conectau una la alta. Am fost cu calculator la un service si mi le-au cuplat.

| ginoeugen23 a răspuns:

Dar nu se aude nici un zgomot nimic? cand cuplezi demarorul? nimacar un "clank"

| Kidd_Impossible_1986 a răspuns:

Electromotoru' e vechi, or ti-a intrat apa la bujii sau la motor ca mi s-a intamplat si mie

| ginoeugen23 a răspuns (pentru Kidd_Impossible_1986):

Cum ti.a intrat apa tie in motor? sau la bujii?laughing

| Kidd_Impossible_1986 a răspuns (pentru ginoeugen23):

De cati ani ai ma masina, cu sa nu-ti intre apa la motor, poate ai paarcato pe un canal cu abur, sau cand sa dezghetzata motoru a curs putina apa, SAU nu mai ai benzinahappy