| coltar a întrebat:

O intrebare pentru un electrician auto binevoitor.Am un Renault Clio,1, 5 dci an 2002.De la un timp sub 5 grade afara spirala de la bord a bujiilor incandescente nu se aprinde decat dupa 10-12 rotiri de cheie pana la cuplarea demarorului. Dupa aceste rotiri spirala se aprinde si motorul porneste normal.Care sa fie cauza ca in aceste conditii cu siguranta se va defecta contactul.Multumesc

1 răspuns:
| alin131 a răspuns:

Uite aici trebuie sa ajungi :

https://www.google.ro/......03t/data=! 3m6! 1e1! 3m4! 1s_SxB1rzpM4CaTTCHqpozyQ! 2e0! 7i13312! 8i6656! 6m1! 1e1

Intri pe unde vezi in poza tirul, mergi in dreapta si in 30-40 de metri o sa ajungi la service. Intrebi de Sorin electricianul ( un tip cam la 40 de ani cu parul grizonat si lung ca de rocker). Nu stiu daca mai lucreaza acolo dar merita sa incerci. E Specialist electrician si rezolva acolo unde uneori altii dau din umeri sau schimba multe piese prin incercare ca sa ajunga la defect.