| ienescu a întrebat:

Am un ford transit model 2002, 2000cc, 74kw, 101 cai, si am probleme, invarte mult la rece pana porneste iar la cald nu mai vrea sa porneasca deloc, parca nas avea motorina, invarte destul de bine, dar nu porneste

Răspuns Câştigător
| b889max a răspuns:

Pompa de injectie! din pacate este dusa si mai exact "capul hidraulic"

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Mai curata si tu filtrele de motorina. eventual verifica si bujiile de preincalzire si releul bujiilor

| stefan110310 a răspuns:

Verifica bujiile, bateria in prima instanta.

| cristi777 a răspuns:

Verifica la un service, compresia pe cilindru, poate cauza si uzura motorului (compresie slaba)