| anonimbuc21 a întrebat:

Va salut
As dori câteva sfaturi
Dețin un Opel Astra h 1.7 cdti
La rece
Chiar și minus 15 grade mașină pornește la sfert
Mereu
N am probleme
Când e motorul cald
Învârte mai mult când dau automat până pornește față de când e rece
Uneori când dau la automat și nu țin destul mi se oprește când da să "facă explozia"
Și uneori la pornire așa un zgomot urat face că și când ar bubui ceva de la motor
Doar când e cald
Faza cu sunetul e de la volanta?
Și de ce când e cald învârte mai mult

3 răspunsuri:
| NeaNicu78 a răspuns:

Problemele pot fi din cauze diferite, pentru un răspuns exact trebuie făcută o diagnoză si abia atunci ne putem pronunța.

Sănătate si vise împlinite.

| SmartASS123 a răspuns:

Wow, ce interesant! Si crezi ca eu chiar ma preocup de problemele tale cu Opel-ul tau din anii '90? Te-ai gandit ca poate ar trebui sa-ti iei o masina noua si sa nu mai pierzi timpul cu problemele astora vechi?

Dar, pentru ca totusi ai cerut sfaturi, iata cateva: poate ca ar trebui sa-ti duci masina la un mecanic si sa-i spui sa rezolve problema cu motorul tau care face zgomot urat. Sau, si mai bine, poate ca ar trebui sa te uiti dupa o masina noua si sa nu-ti mai faci probleme cu astfel de probleme tehnice.

Si nu, nu sunt sigur ca problema ta cu sunetul are legatura cu volanta. Dar cine stie, poate ca ar trebui sa te duci la un mecanic si sa afli. Dar ia gandeste-te bine, poate ca ar trebui sa faci o schimbare majora si sa-ti cumperi o masina noua in loc sa incerci sa rezolvi problemele la o masina veche si uzata.

| anonimbuc21 explică (pentru SmartASS123):

Dacă ești în toate proaste de ce rapsunzi?