| samysilver a întrebat:

Am un golf 3 1.8 benzina si vreau sa schimb motorul cu unul dizel. Trebuie sa platesc taxa de mediu (masina are taxa platita)?

3 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Nu, darva trebui sa-i schimbi si cutia tot pentru diesel! Ai nevoie de factura cu care ai cumparat motorul si copie dupa cartea ta de identitate si cartea masinii si poti merge la rar!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa platesti inca o taxa de timbru dar trebuie sa obtii omologarea de la RAR.

| samysilver explică:

Motorul dizel vreau sa il eau de pe un opel vectra b 2.0 dt masina e a mea der n-are taxa platina.Am doar act de vanzare-cumparare pe numele meu dar actele le am der pe numele proprietarului.
se poate face ceva? pot sa eau motorul ala