| mennenspeed a întrebat:

Am un golf 3 si am o intrebare. Am bricheta auto si cablu de date de la smartphone, cum pot pune muzica de pe telefon in masina, am conectat tot, dar se aude tot CD-ul sau RADIO-ul?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce treaba are bricheta cu audio?

| SorinTudor a răspuns (pentru suntserios):

Pai locasul ala de la bricheta functioneaza ca o priza.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Iti mai trebuie si un modulator fm auto, bagat in bricheta. In el bagi cablul de date, sau de preferat ar fi direct un stick cu muzica.
Te uiti pe ce frecventa e setat modulatorul, pornesti radioul si dai pe aceeasi frecventa, ca sa auzi muzica de la modulator.

| OldSoul a răspuns:

Si modulatorul unde l-ai pus? Inapoi pe raft?laughing

| SorinTudor a răspuns:

Semnalul audio nu se transmite prin micro-USB, iti trebuie un adaptor/modulator FM care sa aiba o mufa jack.