| Bloock a întrebat:

Salut, dețin un golf 4 iar întâmpin o problema, și anume masina are o singura bricheta sub consola centrala. Am cumpărat un modulator FM bluetooth iar când îl bag în priza merge bluetooth-ul într-adevăr dar în mașină se redă muzica cu bâzâit de radio. Am încercat mai multe modulatoare și la fel și aude.
Este o problema la bricheta mașinii sau problema e la playerul mp3 pe care îl are masina?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil ai masina cu benzina si se aud descarcarile electrice de la bujii.
Cauza este ca, semnalul antenei este slab, iar curentul de alimentare (12V) nu este deparazitat suficient.

Monteaza antena pe masina (sau macar un fir de 0.5-1m care e asezat in apropierea modulatorului) si bazaitul se va reduce /va disparea.

| Alinu7 a răspuns:

Frecventa modulatorului este buna?

| relian a răspuns:

Este de vina radio masinii, doar daaca atunci cand folosesti radioul se intampla la fel.
Daca, atunci cand asculti posturi de radio, se aude bine, problema este de altundeva.La bricheta masinii ce probleme sa fie.aia doara da curent, in rest nu vad.Doar sa nu faca contact bine.Incearca sa tragi fire de altundeva si sa probezi.