| Bnmjv a întrebat:

Am un opel si nu stiu ce are stergatorul, prima treapta merge si se opreste pe mijlocul parbrizului numa cand dau la maxim merge bine! Sa fie motorasu? Sa fie prea strans sau nestrans ceva acolo?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate fi motorasul.
Am avut la o Skoda problema similara, de vina era un releu de comanda, dar se manifesta putin diferit. Oricum, apeleaza la un electrician, ca nu e chiar simplu sistemul.
Din punct de vedere mecanic, nu cred ca sunt probleme, e ceva electric.