| Standby_Lucian_1995 a întrebat:

Buna seara, de ce nu imi mai merg stergatoarele, nicio treapta? si nu-s inghetate, si n-am probleme cu motorasu, pur si simplu... nu mai merg ce sa fac? na-s mai merge la mecanic, dau funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cauta la sigurantele din bord, poate s-a ars siguranta de la stergatoare.

| Standby_Lucian_1995 explică (pentru neluL):

Si cum sa fac
?

| Standby_Lucian_1995 explică (pentru neluL):

Culmea este ca stergatoarele din spate merg doar alea din fata is defecte straight face si nu is inghetate?

| neluL a răspuns (pentru Standby_Lucian_1995):

Pai eu nu stiu unde ai tu sigurantele masinii! Se afla sub capota la motor sau sub bord la unele masini, sunt intr-o cutie neagra de plastic pe partea stanga.

| Standby_Lucian_1995 explică (pentru neluL):

Pai is in bord langa volan ca am polo dar thinking care e siguranta de stergatoare laughing ca am vreo 54

| neluL a răspuns (pentru Standby_Lucian_1995):

Le verifici pe rand, se vede siguranta daca e arsa.Nu stiu sa-ti zic care e exact dar banuiesc ca altceva mai bun de facut nu ai.