| SanduDogari a întrebat:

Am un Piaggio Liberty 50cc 4T si de cind i-am pus un filtru de aer sport cam nu pre trage...cin accelerez ajunc pe la vreo 30 km/hsi cam se ineaaca, moare... E de la filtru de aer sau trebuie sa reglez carburatorul? sau ce e naiba?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca i-ai schimbat filtrul de aer, intra mai mult aer in amestec si automat arde mai violent si se opreaste fiindca nu are destul combustibil. Regleaza carburatorul cat sa dea cantitatea potrivita de combustibil cat sa fie ok cu noul filtru!

1 răspuns:
| a1doru a răspuns:

Regleaza 'carbeltorul'.pe filtru sport are nevoie de amestec mai bogat.