| gaby140 a întrebat:

Am un Renault Clio din 2001. Am imprumutat cuiva masina, a mers cu ea cu 170 pe autostrada iar acum cred ca merge in 3 cilindri. Cand e pe neutru motorul vibreaza foarte tare si nu are putere. Ce problema are?

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Daca atunci cand pleci cu ea de pe loc si inca trepideaza toata masina atunci inseamna ca e dus un cilindru, daca nu atunci inseamna ca tampoanele de la motor sunt uzate iar toata masina primeste vibratiile motorului, dar din ceea ce spui pare mai mult o neregularitate la motor

1 răspuns:
| crysty1222 a răspuns:

Bujii, fise, bobina de inductie, probleme pe partea de alimentare sau alte probleme. Fuga cu ea la un service autorizat si vezi ce iti spun mecanicii.