| radudavid63 a întrebat:

Am un router linknis. I-am schimbat adresa ip internala(de lan) in 95.76.18.10.Cum pot accesa seterile routerului daca atunci cand accesez 192.168.1.1 nu se incarca i-ar atunci cand accesez 95.76.18.10 imi apare o poza cu IIS7 si cu saluturi in multe limbii pe langa i-a?

Răspuns Câştigător
| victoreanu a răspuns:

De ce vrei sa-i pui 95. 76. 18. 10?

Daca asta e adresa ta publica trebuie sa o pui la WAN.
LAN-ul lasa-l ceva de genul 192. 168. x. x sau orice alta clasa privata.
Si seteaza si IP-ul calculatorului tot din clasa aia, daca vrei sa vezi ceva.
Bafta

1 răspuns:
| victoreanu a răspuns:

Dupa ce am fost singurul care ti-am raspuns la intrebare, iar raspunsul a fost corect din punct de vedere tehnic, tot ce ai putut sa faci a fost sa-mi dai stupid.

Cu toate ca a trebuit sa ghicesc intrebarea pentru ca era incoerenta, am incercat sa te ajut.
linknis nu exista. poate Linksys
schimbat tradus de mine schimbat.
i-a?
nu comentez de adresa ip internala.
Poate ca nu esti un om familiarizat cu termeni tehnici dar nici macar cu grupurile ce, ci; che, chi?
Daca nu ti-a reusit setarea puteai sa ceri detalii suplimentare si cu siguranta te putem ajuta.