| radudavid63 a întrebat:

Am un router wirelees( si am umblat la setarile lui(cele pe care l accesezi tastanda 192.168.xx.xx(sa nu credeti ca scriam xx. xx dar nu vreau sa spun valorile). Am schibat ip-ul(credeam ca il sichimb pe cel external) de lan (ala 192.168.xx.xx) in 95.76.18.10.Stiu ca pentru cineva care stie informatica e greu de crezut, dar iata un snapshoot care dovedeste:

http://www.scoala171.ro/wp-content/uploads/Da.png

Spuneti-mi si mie cum pot accesa acele setari pe care le accesam scriind 192.168.xx.xx?
Am incercat sa accesez 95.76.18.10, dar imi da
http://www.scoala171.ro/wp-content/uploads/Fără-titlu. png
in toate broserele.

Răspuns Câştigător
| kevincosty a răspuns:

Sal
Adevarul este ca nu ma prea pricep nici u prea bine dar am facut si eu destule prostii cu IP intern.
Te sfatuiesc sa iti introduci cablul Ethernet de net in router si in calculator si apoi din CMD cu comanda ipconfig /all sa vezi IP tau intern si apoi sa incerci sa intri in setarile tale.
Vezi sa ai driverul instalat si oricand iti ramane solutia sa suni la compania de net si sa le rogi sa reseteze routerul tau.

1 răspuns: