| Mitica_Dumitru_1967 a întrebat:

Am un sandero stepway si pompa de benzină nu mai indică cum trebuie. Stau lefurile aprinse si dupa consumarea a 30 litri de benzină. Ce mă sfătuiți să fac?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e accesibil ansamblul pompa-plutitor, scos si curatat sorbul, verificata cursa plutitorului. Daca totul e ok acolo, chemati un electrician sa masoare sonda, si eventual sa mearga pe instalatie pentru gasirea defectului.
La o diagnoza s-ar putea vedea ce informatie trimite sonda, inainte de a desface rezervorul. Poate fi o eroare in ceasuri, caz in care degeaba s-ar mai umbla la sonda.