| adriangabor92 a întrebat:

Antigelul Dacia Glaceol RX Tip D 1 litru scrie ca este concentrat pentru Dacia Sandero Stepway 898 motor 2014 benzina. Intrebarea mea este daca Antigelul Dacia Glaceol RX Tip D 1 litru mai trebuie diluat cu apa distilata sau pot sa completez direct cu el concentrat cum scrie pe bidon? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Nu te mai uita la modelul masinii, utate pe bidonul de antigel, daca pe ala sxcrie ca este concentrat, atunci trebuie sa diluezi, sa faci jumate jumate, aia e tot ce trebuie sa stii.

Daca pe bidon scrie ca este deja diluat, atunci pui asa direct din bidon.
Deci daca este concentrat nu pune direct, fal cu apa si apoi pui.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe bidon trebuie sa scrie si daca se dilueaza. Citeste mai cu atentie.

| sierra1 a răspuns:

Ia vezi ce zice pe etichetă (scrie mic), că SCRIE