| Kidnapper a întrebat:

Asta e o intrebare pentru cei care au Dacia Sandero stepway 2013
Am auzit ca sandero stepway are probleme cand ai viteza mare si dai de volan, volanul se invarte dar rotile pur si simplu stau pe loc E adevarat? Vreau sa cumpar una si vreau sa stiu daca o sa se intample asta pe autostrada de exemplu

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lol, cum sa se intample asa ceva? Crezi ca mai circula vreo Dacia cu un asemenea defect? Sa fim seriosi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Un asemenea defect nu ar fi trecut cu vederea. Pune in pericol siguranta circulatiei.
Nu cred ca exista masina omologata pe lumea asta, care sa taie legatura dintre volan si roti. Se mai intampla sa cedeze servodirectia, dar in momentul ala, ramane directia manuala. Ceea ce descrii tu, ar insemna un joc imens la volan, lucru care ar impiedica masinile sa treaca ITP-ul.
Plus ca Dacia e un produs Renault, iar francezii nu-si bat joc de clienti. Daca era vorba de Volkswagen, aveai deja raspunsul in presa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacia quality laughing

| Kidnapper explică:

Deci e ok? Am vazut in reviewul lui buhnici https://www.youtube.com/watch?v=Pi8oGhkmI8g
la minutul 20:18

| suntserios a răspuns (pentru Kidnapper):

Asta ai inteles ti dintre o directie setata pe confort si dusa la extrem in demeraj? ca la viteza mare nu mai comunica volanul cu rotile?