| Cerbul a întrebat:

Am un scuter in 2 timpi si nu intra benzina in paharul decantor dar din rezervor vine pliz funda

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Ori e infundat furtunul ori e defect filtrul-paharul ala.dar esti sigur ca-i vine? am patit asa si era de vina vacuumul.

| KaPy2 a răspuns:

Deci ție nu-ți vine benzina în carburator?, dacă asa este cum spun eu este posibil sa fie stricata pompa de benzina, sa fi crăpat furtunu care deschide supapa din pompa de benzina sau vacumul, vezi sa fie corect puse furtunele, nu invers, funda?

| Cerbul explică:

Am rezolvat cu alimentarea merge doar dacai tin mana la filtru sa traga putin aer si nu se tureaza