| anonim0007 a întrebat:

Am un scuter in 4 timpi si ieri am umblat la plutitorul din rezervor, pentru ca nu imi mai indica benzina.si cand am scos plutitorul am astupat gaura cu un servetel si a cazut servetelul in rezervor.cauzeaza cu ceva asta? cineva mi-a spus ca benzina o sa-l topeasca si nu o sa mai fie nimic

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pot aparea ceva probleme dar cam greu. Hartia nu poate fi topita de benzina. Daca faci un ziar cu o forma concava, si pui benzina in el va sta acolo mult si bine. Se va rupe eventual de la greutatea benzinei dar nu se va topii nici o-data. Poate sa iti faca mici probleme, dar sansele sunt destul de mici. Recomandat este sa,, pescuiesti" hartia aia cu un carlig sau ceva!

| adita32 a răspuns:

Cu topitul.depinde baga o sarma indoita la capat si cautal.iti poate face viata grea mai tz. carburator infundat si altele

| Ford a răspuns:

Scoate-l neaparat.Este riscul prea mare.Eu am avut probleme cu un rezervor infundat si crede-ma ca este foarte nasol.Au fost 2 zile de munca plus o saptamana in care nu intelegeam de ce se oprea la relanti iar intr-un final s-a spart un furtun in sistem de la presiune si am mers vreo 11km cu 20-30km/h.Cand se ineca cand accelera singur cand se oprea.Pur si simplu scoate rezervorul si intoarcel. Scoate toata benzina si intr-un final o sa iasa si sevetelul.Crede-ma se merita munca.N-ai vrea sa te lase in drum cand ti-e lumea mai draga.