| Andras_Marcel_2002 a întrebat:

Salut, am si eu o întrebare, am un scuter în 2 timpi si nu îi vine benzina in carburator. Ce ar putea avea?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Instalatia de alimentare infundata sau nu ai benzina in rezervor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Traseu/rezervor infundat, ori cui ponto defect.
Scoate furtunasul din carburator, iar daca nu vine benzina pe el, sufla-l cu gura, sau cu o pompa.

| motobiz a răspuns:

Dupa ce ai scos furtunul care aduce benzina la carburator dai la automat si vezi daca vine benzina, daca nu, desfaci busonul de la rezervor si cumva suflii etans in el. daca vine benzina pune furtunul in carburator si incearca iarasi la automat sau la pedala. daca face tot la fel poate fi pompa de benzina sau compresie slaba care nu excita suficient membranele pompei adica segmenti duși