| Bucloiu_Ionisor_1999_tkl3 a întrebat:

Am un scuter peugeot trekker de 80, la rece porneste greu,daca ai bag benzina in filtru o ia cu greu dar porneste, la automat nici gand sa porneasca la rece dupa ce il pornesc si il opresc o ia la sfert uni imi zic ca e muzicuta uni ca filtru de aer adevarul e ca filtru e cam uzat s-a dus si carcasa dar ei zic ca nu el e problema, uni ca nu e reglat bine, nu ma pricep asa bine

Răspuns Câştigător
| Marius_Edy_1995 a răspuns:

In primul rând Ori ce scuter porneste greu la rece..sa îți pornească mai repede dai câteva pedale fără contact, și după ii dai cu contactul pus.și verifica și jocul la tacheții.și-n câte știu este 0, 5 admisie.0, 8 evacuare.mult succes sper ca ți am fost de folos