| ionutjhon a întrebat:

Salut tuturor, am o problema cu un scuter Peugeot 49cm, nu l-am mai pornit de anul trecut. Acum cand incerc sa il pornesc nu reusesc, i-am pus putina benzina in cilindru si a pornit, functioneaza bine, porneste din nou daca il opresc, dar daca il las jumatate de ora oprit, nu mai porneste, dar daca pun din nou benzina in cilindru porneste din nou la fel. Relantiu nu il tine si am umblat la carburator, i-am sucit surubul ca la carte dar tot nu il tine, multumesc mult.

1 răspuns:
| Irinelp a răspuns:

Bateria de la motor poate s-a descarcat, încearcă să îl ți pornit mai mult timp să vezi dacă se încarcă bateria.