| vladut11 a întrebat:

Am un scuter Piaggio Liberty si consuma foarte mult. Ultima data am facut 30 km cu 7 litri de benzina. Motorul nu este uzat. Ca capacitate cilindrica este de 125cc2. Si am patit o data ca mi-a bagat benzina in toba.
Ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| emoboy a răspuns:

Poi ai debitul prea mare! Ori ai gaura in plutitori si iti intra multa benzina in carburator! Asta nu am mai auzit sa iti bage benzina pe teava poate si doar a facut condens la rece! Dar ti se inroseste teava atunci poate ca ai benzina pe teava dar nu cred pentru ca s-ar inceca motorul! Regleaza sau desfa carburatorul!

5 răspunsuri:
| Skypp3R a răspuns:

Am patit-o si eu dar la alt scuter si era de 150...
la me nu au mai fost segmentii buni...

| vladut11 explică:

Este posibil sa fie muzicuta? Motorul e in 4 timpi

| vladut11 explică:

Benzina mi-a bagat-o si in filtrul de aer

| vladut11 explică:

Rog sa ma ajutati!
Nu mai stiu ce sa fac!

| bilboo a răspuns:

Poate e debitul prea mare