| Ove a întrebat:

Am un Suzuki Katana 50cc din 97` toate bune si frumoase pana ieri, am iesit din parcare si nu l-am pornit l-am lasat sa mearga la vale, cand s-a terminat valea am apasat frana de pe spate si butonul de aprindere, a pornit fara nici o problema nu am simtit nimic rau, mergea bine. Dupa vreo 4 km motorul sa oprit lent (era in miscare dar nu i dadeam gaz, intram in semafor), cand sa dau sa pornesc la buton nu vrea am mai incercat de cateva ori si nu vroia, am mai incercat odata si a luat-o, am ajuns la lucru cand am plecat iar de la lucru a pornit fara nici o problema la buton in drum spre casa sa oprit iar, iar nu a vrut sa mai porneasca dar de data asta am incercat la pedala si a mers din cateva pedale, ma sui pe el si plec, dupa nu mult timp iar sa oprit iar nu a vrut sa porneasca, in apropierea casei eu tineam gazu (ar fi trebuit sa scoata sunetum zummmmmmmmm) si el mergea de parca ma jucam cu acceleratia (facea zumm zummm zummm si ma smucea) se opreste intruna, dar de mers merge bine chiar foarte bine si foarte lejer numai ca brusc se opreste. Imi puteti da un sfat?

7 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Bujia da scanteie? Magnetoul e ok? Ambreajul? Arcul de la ambreaj?

| MariusFlorentin1995 a răspuns:

Vezi ca la carburator este chestia aia cu aer vezi ca tia esit ori nu-i stransa bine incerca so stragi mai tare am patit-o si eu

| MaXSp3ed a răspuns:

Nu stiu. asa patesc si eu daca afli plz zi-mi si mie sad mi s-a oprit odata era de la benzina. i-am pus am mers cam 200 m si s-a oprit iar, dar nu de la benzina ulei are benzina are ce poate fi?

| MaXSp3ed a răspuns:

Acu la mine nu mai porneste crying nu stiu ce poate sa aiba sad

| Ove explică:

NeRO, pe mine sincer ma depaseste chestia asta, nu pot intelege cum el alearga 80 fara probleme (poate mai mult si nu este alezat sau chesti de genu) dar se opreste lent asa de parca mi-ar face mie in ciudastraight face

| Ove explică:

Killer,este totu ok la carburator, acum am verificat. Eventual sa fie ceva din interioru lui

| Ove explică:

Bujia e ok, magnetoul si ambreajul nu stiu sa le verific