| Alexandru5202 a întrebat:

Salut, am un pc care mergea perfect dar dintr-o data s-a oprit si a incercat sa se porneasca, dar se oprea instant, si a continuat asa, incerca sa porneasca si se oprea, am incercat sa il sting de la buton dar nu a mers, am decis sa ii opresc sursa ca sa nu se arda nimic, dar cand am pornit inapoi sursa, calculatorul porneste, totul se aprinde la el dar nu da semnal nici pe placa video nici pe placa de baza... aveti idee de la ce este?

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Iti intra macar in bios, trece de faza asta? Daca nu, mai ales ca spui ca "nu da semnal", incearca sa-i scoti ramii, un reset cmos, apoi incearca alta placa video sa vezi ce si cum face. Apoi incearca pe placa integrata (sper ca nu te refereai la asta cu "nici pe placa de baz")