| deyutzzza a întrebat:

Am un virus care tot trimite pe messenger la toata lisat asta:http://smallimg4u.com/image.php (nu dati clik pe ea)... ce pot sa fac ca scap de virus

Răspuns Câştigător
| anonima_4990 a răspuns:

Ctrl + alt + delete si dai end process la INFOCARD. EXE si stergi urmatoarele fisiere:
C:\Windows\mds.sys

C:\Windows\mdt.sys

C:\Windows\winbrd.jpg

C:\Windows\infocard. exe

15 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Http://www.malwarebytes.org/

Trebuie instalat, il pornesti, il lasi sa scaneze, selectezi toti virusii gasiti si dai Remove.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu chiar nu vad vreun infocard

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce a spus @imiplacemov e egal cu zero nu scapi de nici un virus, faceti ce a zis @deeadeea si nu uitati sa faceti update la malwarebytes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ripstino

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Si eu il amstraight face
si nu stiu ce sa mai fac
m`am documentat si trebuie sa stergem fisierele astea
C:\Windows\mds.sys
C:\Windows\mdt.sys
C:\Windows\winbrd.jpg
C:\Windows\infocard. exe

insa eu le-am gasit numai pe primele 2
iar pe celelalte nu le gasesccrying

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Ms deeadeeabatting eyelashes
l`am instalat si il las sa-si faca treabahee hee

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Cum a zis si deeadeea downloadeaza asta Http://www.malwarebytes.org/

instaleaza`l... lasa`l sa scaneze si dai remove
la mine a functionat
:x
am scapat de virusul ala
;;)

| GwenS a răspuns:

L-am avut si eu. dar am scapat de el intr-un sfarsit folosind multe antivirusuri eu til recomand pe al meu: AVG anti-virus e foarteee bun... poti sa iei fiecare antivirus pe care il stii la rand pana scapi.asa am facut si eu.pana l-am gasit pe astahappy

| imiplacemov a răspuns:

Dezinstaleaza messu si instaleaza. l la locthinking

| stuffhappens a răspuns:

Afla cum poti sa scapi de virus aici http://woflz.wordpress.com/

| deyutzzza explică:

Multumesc pentru ajutor

| myhay91 a răspuns:

Ia id meu si iti tr un program de te scapa de el
myhayyonut

| cojocariu a răspuns:

Deyutzzza sfatul meu daca zici ca este asa o problema mare si daca ai incercat cu nod 32 si na mers cel mai simplu mod(installeazatzi windowsul)din nou