| Extassy a întrebat:

Am un Vw Passat b5.5 2003 și vreau să-i schimb boxele de pe toate ușile și sa iau și un subwoofer. Chestia e că nu prea știu ce boxe să iau care să se audă și bine și să se și potrivească pe uși. La fel și cu subwooferul, nu știu ce ar trebui sa iau. Și aș vrea să-mi dați niște sfaturi. Vă zic de acum, că nu vreau ceva exagerat de puternic ca să-mi dea în cap sau să mă bage în faliment. Ceva care să se audă mult mai bine decât astea stock. Ca fapt divers am un CD Player de la Pioneer cumpărat de mine acum ceva timp, 4x50 W. Va trebui sa-l schimb și pe asta sau e ok?

1 răspuns:
| Liviuuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Cd playerul e ok, boxele de calitate vin de la producatori de calitate(focal, kicker, alpine, jvc etc). Ca dimensiuni va trebui sa le scoti din usa si sa le masori ca sa stii exact ce sa cumperi.sunt doua fire prinse de ele, plus si minus care le montezi la boxele noi si gata. Pentru subwoofer ai nevoie de un amplificator separat si un subwoofer si cineva cu cunostinte sa ti le lege calumea. Ia mai intai boxele apoi vezi daca mai ai nevoie de sub