| alexandru1324 a întrebat:

Am un vw polo si nu mai vrea sa porneasca, parca a intrat dracii in ea, merge tot la ea, are baterie buna, da motorul peste cap bine, ii da benzina, are bujii bune si nu vrea.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Pune un tester pe ea. Poate sa fie un senzor sau ECU. De ex eu am avut o bora 1.9 TDI ce avea un senzor pe duca la motor (cel de la axu cu came). Vorba ta, bateria era buna, injectoarele bune, motorul invartea bine si pornea greu ca dracu sau se oprea in mers fara motiv. Dupa ce am schimbat senzorul respectiv pornea si se comporta perfect.