| Erice a întrebat:

Am si eu o problema la un e46 1.9 benzina, cateodata nu porneste, motorul merge ceas porneste la sfert dar cateodata din electromotor se aude acel "clanc" si nimic iar alte dati nu se aude nici macar ala nu invarte nu se intampla nimic …. Mentionez ca atunci cand vrea sa porneasca inainte sa porneasca in treapta 2 a cheii pleaca aeroterma dar cand nu vrea nu merhe nimic … pompa benzina electeomotor absolut nimic

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu pleaca aeroterma (desi ar trebui), inseamna ca iti face figuri contactul.
Cand face "clanc" electromotorul, poate fi problema de instalatie sau chiar electromotorul uzat.

| relian a răspuns:

Verifica bateria, verifica alternatorul daca incarca, apoi daca totul este bine schimba electromotorul s-ar putea sa fie ala dus.
Dar din ce spui sigur electromotorul este de vina.

| 4ndr33y a răspuns:

Ai bateria moarta, iti porneste doar cand e mai cald afara, sau cand ai pornit-o mai recent. Pune contactul pe ultima pozitie, fara sa dai la demarator si pune un multimetru pe baterie, daca ai sub 11.5V, ai bateria terminata.

| MarcuMarian255 a răspuns:

Schimbai bateria