| draga_alexovici a întrebat:

Am vazut ca exista un fel de produs cu niste ventuze care iti poate trage tabla de masina unde e indoita. Vobim aici de niste locuri mai mici si nu foarte adanci. Faza e ca am vazut asa ceva si pe la servisuri, insa daca as vrea sa achizitonez una as putea? As gasi asa ceva? Unde?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ventuzele sunt destul de mari, nu stiu daca te ajuta sa tragi tabla la nivel, poate doar sa scoti indoiturile mari, pe suprafata mare.
Cele in detaliu se pot scoate cu ciocane de tras si niste suporti care se prind cu lipici cald pe caroserie, dupa care se indeparteaza urmele de lipici cu o solutie, si se polisheaza.
Tehnica se numeste PDR.
Eu sunt tinichigiu, nu prea ma tenteaza migaleala aia nici pe masina personala. Prefer sa trag tabla cu spotter, si sa revopsesc tot.