| naty_3185 a întrebat:

Are cineva carnet de conducere? de cati ani? cum va descurcati?

Răspuns Câştigător
| alexandra_1780 a răspuns:

Da am carnet de conducere de 5 ani si ma descurc bine..la inceput mi-a fost frica sa conduc dar acum e ca o joaca.

19 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, de 12 ani si pana acum m-am descurcat bine.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De 28 de ani...conduc zilnic si cred ca cel mai greu lucru este sa anticipi ce intentii au cei din trafic. Am invatat in timp sa nu ma bazez pe ce semnalizeaza, ci sa ma astept la ce-i mai rau. Fii sigur(a) ca, daca exista o tampenie imensa, mai devreme, sau mai tarziu, cel din fata ta o s-o faca, asa ca...fii pregatit(a) pentru orice. Ah! Si nu te baza niciodata pe faptul ca ai prioritate... s-ar putea ca fitosul cu bemveu sa nu fie de acord!

leonardk
| leonardk a răspuns:

De 15 ani categ B si de 12 C+E si cred ca peste un milion de km. Totul se invata cu rabdare si atentie. Probleme mai apar, bine este atunci cand sunt minore.

| Dj Boalca a răspuns:

Am carnet de 2 ani si mi-a fost de folos din multe puncte de vedere...ATENTIE la NEATENTIE! asta este cel mai bun sfat posibil in trafic

| Brigitta a răspuns:

Da, de peste 3 anihappy

| dean a răspuns:

De 3 saptamana. sper sa prind mai repede experienta.ca mereu ma bate tata la cap cu conducerea.bafta!

| sergiu25bc a răspuns:

Eu am de la 19 ani, acus fac 26 ani deci am de 7 ani cat B

| mircea a răspuns:

Da, sigur ca da, din 1988, adica de 21 de ani. Ma descurc bine pentru ca incerc sa nu- mi depasesc posibilitatile, sau sa fac pe "ala desteptu " atunci cand nu trebuie. Asta se invata in ani de zile.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

De peste 20, si e perfect, inainte se facea scoala, nu ca acum!

| nellyneliana a răspuns:

Da am carnet de 3 ani.La inceput mi-a fost mai greU, acum chiar imi place...

| Mya a răspuns:

De un an si putin...big grin dar nu cred ca conteaza vechimea prea mult, ci cat de mult conduci, doar asa prinzi experienta...eu,sunt la inceput si pe zi ce trece prind mai multa incredere...si sper sa devin o soferita buna, in ciuda a tot ceea ce zic unii barbati despre femeile la volan!batting eyelashes Incerc sa fiu prudenta si sa nu incalc regulile... sper sa raman asa...si sa nu mi se urce la cap! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In august fac un an dar conduc constant de vreo 4 luni. happy Am zile bune, zile rele, ma mai enervez, mai cant, dar am buburuza mea si incet incet prind experienta si se simte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, sunt posesoare de permis de ceva timp.
Șoferiță înrăită.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am de foarte multi ani.tot ce prind, rad.asa ca stati departe de mine. rolling on the floor
@legiuitoarea, sa-mi spui si mie cand iti ia permisul sa vin linistit la tine in oras. rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, de 2 ani, iar de un an conduc zilnic.
Am avut si unele tamponari, dar nu din vina mea big grin
Ma gandesc sa imi iau si celelalte categorii, sa pot conduce Tir-uri laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 22 de ani si am carnet de conducere de 2 ani. Imi aduc aminte ca mergeam cu parintii si eram foarte curioasa ce inseamna tot ce era legat ce condus. Nam avut nici o frica si mi-a placut dintotdeauna sa conduc chiar si cand nu aveam permis. Am facut scoala de soferi cu tatal meu si ii multumesc din tot sufletul meu de aici oriunde este el acum, acolo sus, si stiu ca ma vegheaza tot timpul si ca ma ajutat in continuare. Imi place si nu ma laud dar stiu sa conduc foarte bine tinand cont ca am facut un an scoala de soferi si nu pentru ca n-am stiut ci pentru ca tatal meu a zis ca daca eu vreau sa ma trezesc in a doua dimineata dupa ce am permisul si ii spun ca vreau sa merg la mare tinand cont ca sunt din oradea el mi-a zis ca atunci voi dormi linistit in noaptea aceea si voi pune capul linistit pe perna ca stiu cum conduci. Eu am facut peste 10.000 de Km inainte sa-mi iau permisul deoarece am facut foarte multe drumuri cu masina scoala avand o sora la Cluj la facultate si una la Arad si drumuri de Oradea-Cluj, Cluj-Oradea, Oradea-Arad, Arad-Timisoara, Timisoara- Oradea si sa nu mai pun km facuti intr-adevar in oras. Ii multumesc din tot sufletul meu la taticul meu ca ma invat. Eu iti spun sa te apuci linistita de scoala de soferi si daca esti increzatoare in tine si ca vei reusi totul va decurge ok si chiar ai sati invingi teama. Multa bafta! succes!

| ioanaa a răspuns:

Am carnetul de un an de zile, conduc destul de des, ador sofatul. Nu mi-e frica, nu am avut niciun incident neplacut pana acum.

| SweeTLemon a răspuns:

Da, am carnet de conducere de 2 ani si ma descurc foarte bine.nu mi-a fost frica niciodata.conduc zilnic si imi iubesc masina big grin

| marusik a răspuns:

Da, de 16 ani sunt sofer pe tir si am vazut toata europa