| JohnnyWalkerBravo a întrebat:

Am 20 de Ani, planuiesc sa am Carnet de Conducere, dar dupa asta, as vrea Masina mea. este posibil sa faci imprumut la Banca pentru o Masina? si daca da, cati Bani primesti? eu nu am Cont Bancar, dar din CURIOZITATE daca e posibil asa ceva.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primesti bani in functie de cat venit ai. Pentru minum pe economie maxim 4-5000euro pe 5 ani

| GabiDumitrescu a răspuns:

Faci credit de nevoi personale si iti iei ce vrea muschiul tau. Un 2-3000 EUR acolo pentru o masina de incepator nu e un capat de tara. Bine, la cum scrii... ce faci si ce salariu pe hirtie ai? Degeaba iei in mina 30000 daca in contract scrie 1200. Banca cu hirtii lucreaza...

| Freya1 a răspuns:

La un imprumut de nevoi personale nu o sa iti dea foarte mult. Daca ai un loc de munca poti sa iti scoti bani din banca.La minimu pe economie poti sa scoti 2 3 mii de euro

| DaniTDCI a răspuns:

Da, poti, trebuie doar sa iti faci un cont bancar si un imprumut de nevoi personale, funda?

| MariusDB a răspuns:

Conteaza si vechimea ta la locul de munca, unele banci nu dau credite celor care nu au o anumita experienta. Informeaza-te pe site-urile bancilor. Bafta!

| D4vid a răspuns:

Procedeaza ca mine..lucreaza pui deoparte si nu ai de dat bani la nimeni!