| Novice15 a întrebat:

As vrea luna asta sa-mi cumpar o masina, as vrea sa cumpar un Grande punto 1.3 90 cp 2007/09. Dispun de 5.000€ dar problema e ca nu ma pricep prea tare la masini, cat de fiabila este,cat de scumpe-s piesele, cat m-ar costa taxele daca o cumpar pe numeĺe mamei? Detin permisul de doar un an. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Grande Punto din 2007 o gasesti intre 2500 -3500 Euro.
Pe net se cere mai mult ca sa aiba de unde sa negocieze.
Exemplu:
http://olx.ro/......3NgDA.html

Masina este super ok.
Este posibil sa o gasesti cu km reali deoarece lumea se da in vant dupa Golf si vanzatorii stiu sa dea km inapoi la Golf dar nu si la Fiat.
Motorul este o bijuterie tehnologica si trece lejer de 250. 000km fara interventii majore.
Are distributie pe lant, piese ieftine 16 supape diesel, multijet, adica vibratii si zgomot mult mai mici decat un tractor de Golf de exemplu.

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Cu acei 5000 de euro poti sa cumperi o DACIE obisnuita sau Dacia Logan! Atat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu 5000 de euro iti poti lua megane 2 facelift, iti zic eu ca sunt foarte fiabile, eu am un Renault megane 2 din 2007 facelift full options (luat in 2008 cu 10.000 km) am acum cu el a doua suta de mii de km, este ca nou si nu scoate pic de fum, singura problema a fost la el siguranta de la o frana, care s.a rezolvat cu 50 ron (sedane 1, 9 131 cp)

| Novice15 explică:

Deci prin urmare nu as face o greseala daca as lua un Grande Punto. Ma tragea inima spre un VW golf dar imi place mult GP si am inteles ca e mai preferabil si economic.