| anonim_4396 a întrebat:

1 Iunie 2015
Alex94BC intreaba:
Buna ziua, as vrea sa-mi cumpar un Fiat Grande Punto 1.3 90 cv sau 1.4 benzina, ceva din 2006-2009 la maxim 90, 000 km! Imi puteti oferi niste detalii pro si contra acestui model de masina? Se merita? Este fiabila? Taxele sunt scumpe? La versiunea 1.3 90 cv se pot monta jante de 17 sau de 16? Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Clujean25 a răspuns:

Grande Punto cu motorul de 1.3 multijet, 90cp e una din cele mai bune alegeri când vine vorba de clasa asta. Îți recomand una din 2009, pentru că atunci a avut parte de facelift, și au mai eliminat din probleme. E fiabilă, are consum mic, cu motorul așa mic și taxele, asigurarea, etc sunt mici. Costurile de intretinere sunt mici, si nu multe masini se pot lauda cu un design semnat de Giugiaro laughing