| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o masina la mana a doua…am in jur de 6000 euro. Ce-mi recomandati? Sunt insurat, am si doi copii, deci trebuie sa fie o masina mai spatioasa…

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O masina cu putini km. si sa consume putin, daca te ia valul si vrei aun audi, volvo, bmw, nu uita ca la pretul asta au deja 200 de mii de km, un bmw ajunge lejer la 250 mii de km, dar te ustura cand schimbi o piesa, cauta un peugeot sau un renault, masini care duc, sunt de familie, pret acceptabil, consum normal, si daca se poate sa fii al doilea propietar, chestia cu second-hand poate sa fie si la a 5 mana, daca tot vrei si vrei, cumpara una care are deja 2 ani, pretul este bestial, in general cu doar 2 ani scade si cu 8ooo din valoarea initiala

11 răspunsuri:
| DenissaDeea a răspuns:

In primul rand interesul e sa ti consume cat mai putin, e incapatoare si un matiz de exemplu, si e posibil sa ti ramana si bani, atentie de unde alegi persona pentru. a cumpara masina, e interesul tau, multa bafta

| gabriel_7188 a răspuns:

M'am ocupat multa vreme cu importul de masini din germania, olanda, belgia, si franta si iti recomand din toata inima un ford focus kombi la banii astia este exact ceea ce iti trebuie...este cea mai bine vanduta masina in europa in ultimii 10 ani 9 milioane de exemplare, in plus am avut 3 pana acum si nici una nu mi-a creat probleme, prima i'am vandut'o unui vecin cand avea 100000 de km acum are 400000 de km si inca nu s-a stricat nimic la ea, vei schimba doar consumabile la o astfel de masina...

| mihalitza a răspuns:

La banii astia, ia-ti un Fiat nou! Sunt masini bune, consuma putin si tin la drumurile noastre...Este si varianta sa platesi 50%acum si 50% peste doi ani.Bafta!

| mara_9541 a răspuns:

VW GOLF COMBI DIN2002 INMATRICULAT IN JUR LA 6000 EURO O MASINA FOARTE BUNA SI SPATIOASA

| ciprian_3925 a răspuns:

Sau un BMW 520 din 2000!big grin

| Bacalov a răspuns:

Daca imi permiti - iti recomand un Vectra C din 2005, cu 112000 km, inmatriculata in Ro (are cumnatu-meu una de vanzare si are nevoie de o masina pentru echipa de service). Ai spatiu FOARTE generos si consum de 6-7% la motor de 1.6.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am eu o masina de vanzare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate te intereseaza un citroen xsara picasso 2. 0 hdi, an fab 2004, inmatriculata 2005, 65. 000 km reali, carte service, abs, esp, ac, radio cd, geamuri fata electrice, oglinzi electrice si incalzite,...
0745021089 cristi

| crisa a răspuns:

VW Golf, Opel Astra, Ford Focus, Peugeot 307... Second-hand-ul este loterie. Sau, cu banii astia, iti poti lua un Logan cu vreo 20.000 km la bord, care nu-ti va face probleme.
Bafta! Intra pe forumuri auto (sotto, de ex) si vei afla mai multe pareri, mai multe detalii, etc! happy

| ferefe a răspuns:

Audi A4

| lucyone89l a răspuns:

Mai pentru u ar fi bun opel zamfira ca e de familie si e ff spatios dar mai e loganu asta in 8locuri big grin pentru o familie numeroasa big grin