| D33jayDany a întrebat:

Asta poate fi condusa fara carnet? http://www.bestauto.ro/......629280.htm

5 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

De la 16 ani, dar ai nevoie de permis B1.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA- se poate conduce fara carnet ( daca e legal, e alta intrebare happy )

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Cu cat A merge

| Radu921 a răspuns:

DIN IANUARIE 2013 NIMIC CE ARE MOTOR NU SE MAI CONDUCE FARA CARNET.
Daca motorul are sub 15 KW se poate conduce de la 16 ani cu B1
CATEGORIA B1
Cvadricicluri a căror masă proprie nu depăşeşte 400 kg (550 kg pentru vehiculele destinate transportului de mărfuri), neincluzând masa bateriilor în cazul vehiculelor electrice şi care sunt echipate cu motor cu ardere internă a cărui putere netă maximă nu depăşeşte 15kW sau cu motor electric a cărui putere nominală continuă maximă nu depăşeşte 15kW.
http://www.permis-de-conducere.ro/......se-auto-94

| AlexAnder455321 a răspuns:

Da poate fi condusa fara carnet, doar cu un atestat de moped.