| samur1 a întrebat:

Astazi imi vine prin curierat bicicleta asta :
http://www.sportaddict.ro/bicicleta-2665-adventure-model -2011-dhs
Stiu ca nu-i grozava ( nu ma certati ) am avut motivele mele sa o iau pe asta (putem sa platesc numai cu cardul), nu am putut a-mi iau un sh mai bun(poate data viitoare), pentru inceput e buna sper. Va rog sa-mi spuneti cum o intretin sa-i lungesc viata? Nu stiu ce trebuie sa-i fac dupa ce o primesc, ok, ii pun pedalele, reglez ghidonul, umflu rotile, mai trebuie sa strang sa ung ceva? Stiu ca pedalele o sa trebuiasca sa le schimb (plastic) probabil si franele mai apoi, poate si saua ca am peste 100 Kg la 1.80 m de aceea am vrut un cadru solid, ca sa ma tina. Astept pareri daca aveti acest model, si indrumari de intretinere!
Va multumesc anticipat pentru sfaturi!

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu am modelul dar ca intretinere ungi cu vaselina de axe fine de aceea cu silicon lantul, pinioanele, si toate articulatiile, pe la ghidon pui putin ulei pentru axe fine la fel nu vaselina si cam asta e toata intretinerea!