| samur1 a întrebat:

Astazi imi vine prin curierat bicicleta asta :
http://www.sportaddict.ro/bicicleta-2665-adventure-model -2011-dhs
Stiu ca nu-i grozava ( nu ma certati ) am avut motivele mele sa o iau pe asta (putem sa platesc numai cu cardul), nu am putut a-mi iau un sh mai bun(poate data viitoare), pentru inceput e buna sper. Va rog sa-mi spuneti cum o intretin sa-i lungesc viata? Nu stiu ce trebuie sa-i fac dupa ce o primesc, ok, ii pun pedalele, reglez ghidonul, umflu rotile, mai trebuie sa strang sa ung ceva? Stiu ca pedalele o sa trebuiasca sa le schimb (plastic) probabil si franele mai apoi, poate si saua ca am peste 100 Kg la 1.80 m de aceea am vrut un cadru solid, ca sa ma tina.
Va multumesc anticipat pentru sfaturi!

Răspuns Câştigător
| razvan_3732 a răspuns:

Pai in primul rand bicicleta arata bine cadrul pare rezistent si mai mult ca sigur tine 100 kg,iar pentru a o intretine trebuie sa ai grija sa nu rugineasca pe la suruburi,la schimbat-oare,sa verifici de fiecare data daca rotile sunt umflate,trebuie sa ajustezi saua, sa montezi ce nu este montat si cred ca vei primi si o carte cu instructiuni! Ceea ce conteaza mai mult:sa iti placa bicicleta achizitionata, sa respecti pasii de mai sus si sa te bucuri de ea un timp indelungat! Sper ca te-am ajutat! SUCCES!
PS:nu uita sa dai cu vaselina pe lant!

2 răspunsuri:
| razvan_3732 a răspuns:

Scuze pentru greselile de scriere!

| samur1 explică:

Multumesc, chiar arata f bine bicicleta!